poniedziałek, 11 marca 2013

Klątwa tygrysa.- Colleen Houck


GATUNEK: fantastyczna,młodziezowa

WYDAWNICTWO: Otwarte

DATA WYDANIA: marzec - wrzesień 2012


OPISZ OKŁADKI: 
I- Magnetyczne oczy tygrysa.
   Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona.
   Namiętność silniejsza niż strach.
   Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom. Czy poświęcą wszystko w imię miłości?

II -  Wyzwanie - Serce Kelsey zostało złamane, pradawne zaklęcie - nie. Po powrocie do domu dziewczyna próbuje zapomnieć o indyjskim księciu Renie i poukładać sobie życie na nowo. Jednak mroczne siły nie zostały pokonane, a niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Kelsey musi wrócić do Indii - tym razem z niepokornym bratem Rena, Kishanem, nad którym również ciąży klątwa.

III -  Wyprawa- Choć Kelsey udaje się wyrwać Rena z rąk Lokesha, nie odzyskuje ukochanego. Biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Co więcej - każdy jej dotyk sprawia mu ból.  Jedno pozostaje niezmienne: zło nie zostało pokonane, pradawna klątwa trwa. Rozpoczyna się nowa, pełna niebezpieczeństw podróż do świata pięciu przebiegłych smoków. Czy wszyscy wyjdą cało ze starcia z mrocznymi siłami? Czy Kelsey znów rozkocha w sobie Rena, czy wybierze zapomnienie w ramionach Kishana?

MOJA OCENA: Tak wiem wielka szmira. Czytadło dla szarych 13-letnich myszek, marzących o księciu na białym koniu. Żywcem motywy zerżnięte ze "Zmierzchu", "Pamietników wampirów",  "Indiana Jones" i sam Bóg z czego jeszcze. Czytając sagę robiłam notatki: ciągne myje ręce, je batoniki energetyczne. Potem tyle tych fenomenów było, że przestałam to robić bo bym cały zeszyt zapisała. Brakowało mi opisów Indyjsiekj przyrody. Dlaczego więc w 3 dni przeczytałam wszystkie trzy części???  Jedynym plusem są okładki i wplątane w tereść legendy i mity z różnych rejonów świata. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz