poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Fabrykantka aniołków - Camilla Läckberg

GATUNEK: KRYMINAŁ

WYDAWNICTWO: Czarna Owca

DATA WYDANIA:  Maj 2012

OPIS Z OKŁADKI: Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby.
Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny, którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby.
Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschnietej krwi odnalezione pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?

MOJA OCENA:  Po nudnawym "Lataniku" długo zwlekałam aby przeczytać kolejną opowieć o perypetach Eriki i Patrika. Tym razem się jednak nie zawiodłam, tajemnica i zagadka oraz dochodzenie po nitce do kłębka do sedna sprawy  to jest to co lubią w powieściach tej autorki najbardziej. Poboczny wątek o prywatnym życiu naszej pary z wścibską teściową u boku jest jak zwykle zabawny i pełen humoru. Czekam, aż Camilla napisze kolejne kryminały.

1 komentarz: